Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Сопругата на раперот Енди Картрајт, Марина Кокал е уапсена откако распарчаното тело на музичарот било пронајдено во замрзнувач во нивниот стан во Санкт Петербург.

Неговата шест години повозрасна сопруга ја отфрла одговорноста за убиство и тврди дека раперот починал од предозирање со дрога.

Во полицискиот извештај се вели дека Марина го исекла телото на нејзиниот сопруг на парчиња, ги измила сите внатрешни органи, му ги посолила и конзервирала екстремитетите и ги чувала деловите во замрзнувачот. Раперот починал во понеделникот.

Remote video URL

Според непотврдени информации, Марина контактирала со нејзиниот адвокат, објаснила дека нејзиниот сопруг се предозирал и побарала совет.

Вистинското име на Енди Картрајт (Энди Картрайт) е Александр Александрович Јушко. Роден е во Украина, но одамна живеел во Русија. На 17 август требало да полни 30 години.

Remote video URL
Тагови
реклама

Пејџ Вулен: Instagram убавица која лови неверни мажи

Read more

Instagram убавица: Алексис Кларк

Read more
Бомбици со банана и кокос

Бомбици со банана и кокос

Read more
Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Владимир Путин доби покана за посета на Белата Куќа во 2019 година

Read more

Музика

Џенифер Лопес целосно гола ја најави новата песна

Read more

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Read more

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Read more

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Read more

Сцена

  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „A Christmas Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Факти и фикција: Што е точно, а што не во популарната серија „The Crown“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix работи на корејска верзија на серијата „La Casa de Papel“

Читај повеќе