Samsung Galaxy S24 Ultra за гејминг искуство од соништата: Вештачката интелигенција ги пишува новите правила на играта

Добредојдовте во новата ера на мобилни игри, каде што Samsung Galaxy S24 Ultra поставува нови стандарди со вештачката интелигенција (Galaxy AI*) како главен адут. Овој уред, дизајниран да ги задоволи дури и најпребирливите корисници, овозможува исклучително реално гејминг искуство благодарение на врвните технолошки иновации.

Вештачката интелигенција е искористена за подобрување на секој аспект на уредот, а во соработка со водечките партнери за игри, Galaxy S24 Ultra носи целосно уживање со оптимизираните мобилни игри по ваш вкус. Сè е живописно и зачудувачки на најсветлиот екран на Galaxy досега, а со потенката и помазната рамка, можете лесно да се нурнете во секое искуство со игри. Стаклото Corning® Gorilla® Armor ги намалува рефлексиите и ја подобрува визуелната јасност дури и при директна сончева светлина, додека напредниот Vision Booster го засилува контрастот и боите, обезбедувајќи кристално чист екран.

Нови опции за уште подобро гејмање

Моќта што ви треба за секоја игра која сакате да ја играте е скриена во побрза обработка. Со Galaxy S24 Ultra добивате зголемени перформанси на NPU за 41%, на графичкиот процесор за 30% и на процесорот за 20% во споредба со претходниот модел, а  проширената комора за пареа ефикасно ја регулира топлината, спречувајќи прегревање. Батеријата со голем капацитет обезбедува до 30 часа играње, обезбедувајќи вашите авантури да траат цел ден.

Со опцијата Помош за разговор (Chat Assist) ќе можете да го изберете вистинскиот тон на пораки за вашите соиграчи и вашата комуникација ќе звучи токму онака како што сакате, без да губите време во смислување на пораките. Ако нешто ве заинтригира во позадината на видеото од вашиот омилен канал за игри на YouTube или инфлуенсер, користете ја опцијата Заокружи за пребарување (Circle to search), создадена во соработка со светскиот лидер во пребарувањето - Google, за да ги видите резултатите собрани од Galaxy AI од целата веб-страница - во едно место.

Galaxy S24 Ultra е заштитен со системот Samsung Knox, повеќеслојна безбедносна платформа која ги складира клучните информации, ве заштитува и открива закани во реално време. Вие избирате колку од вашите податоци ќе откриете со поставување или оневозможување на онлајн обработката на податоци за вештачка интелигенција. Податоците може да се дешифрираат само на вашите доверливи уреди, што значи дека никој освен вие не може да ги види, дури и ако серверот е компромитиран или деталите за сметката се украдени. Samsung Cloud на Galaxy S24 Ultra исто така ви овозможува да се поврзете со други уреди додека останувате синхронизирани и безбедни.

Совршенство од дизајн

На патот кон одржливоста, оваа серија Galaxy S24 е направена од рециклиран челик и термопластичен полиуретан (TPU). Од хардвер со рамка од титаниум до софтвер со вештачка интелигенција, Galaxy S24 Ultra обезбедува подобрено корисничко искуство. Безгрижно патувајте низ виртуелниот свет со Corning® Gorilla® Armor, што го прави вашиот уред отпорен на гребнатини, вода и прашина.

Samsung поставува нови пазарни стандарди за квалитет, а секој Galaxy S24 доаѓа во амбалажа направена од 100% рециклиран материјал од хартија. Сите дополнителни информации за новиот мобилен телефон Galaxy S24 Ultra можете да ги прочитате на следниот линк: https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-s24-ultra/

Тагови
реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Гејминг

Sony ја менува тактиката за PlayStation 5

Read more

Call of Duty ја менува тактиката

Read more

Samsung Galaxy S24 Ultra за гејминг искуство од соништата: Вештачката интелигенција ги пишува новите правила на играта

Read more

SEGA планира да „оживее“ неколку гејмерски класици

Read more
 

Гик

Научниците во Кина открија фосил на „змеј“ стар 240 милиони години

Читај повеќе

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Читај повеќе

Нови откритија за мистериозниот натпис на бронзена рака стара 2.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата серија телефони Samsung Galaxy S24 го освои светот

Читај повеќе

Како камера на небото: Нов сателит ќе може да шпионира конкретни луѓе

Читај повеќе

Двојно продолжен животниот век на батеријата за iPhone 15

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците се вратија на Месечината по 52 години

Читај повеќе

Американците денес слетуваат на Месечината - прв пат по 50 години

Читај повеќе

Нов ЕУ закон за батериите: Наскоро секоја ќе мора да има „пасош“

Читај повеќе