СЕРИЈА А 2021/22

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Со гол во судиското надополнување Сасуоло му го нанесе третиот сезонски пораз на Јувентус и втор на домашен терен.

Гостите од Сасуоло го отворија резултатот на минута пред паузата кога Давиде Фратези погоди по една одлична акција во која учествуваа неколкумина гостински играчи.

Како течеше времето Јувентус се чинеше дека нема да успее да постигне гол, сѐ до 76. минута кога Американецот Вестон МекКени постигна израмнувачки погодок со глава по нафрлувањето од Пауло Дибала.

И кога сите помислија дека „Старата дама“ ќе го сврти резултатот и ќе ги освои трите бода, тоа не се случи, напротив, во судиското надополнување гостите се израдуваа на победа.

Се играше четвртата минута кога Доменико Берарди одлично го проигра Французинот Максим Лопес кој ја затресе мрежата на Матиа Перин за 1:2.

Истовремено во Џенова Аталанта славеше над Сампдорија со 3:1, додека во Удине домашниот Удинезе и Верона ги поделија бодовите играјќи 1:1.

По 10 кола Јуве останува на 15 бодови, додека Сасуоло има бод помалку.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе