Се работи на филм за Илон Маск

Биографски филм за животот на Илон Маск е во развој, потврди Variety.

Ќе го режира Дарен Аронофски (The Whale, Black Swan), под будното око на продуцентскиот тим на студиото А24.

Филмот ќе се заснова на биографијата на Илон Маск од Волтер Ајзаксон. Ајзаксон напиша и биографска книга за Стив Џобс, која се претвори во драма филм од 2015 година за ко-основачот на Apple, со Мајкл Фасбендер во главната улога. Фасбендер доби номинација за Оскар за неговата изведба во категоријата најдобар актер, но победата ја освои Леонардо Дикаприо.

Не се знае кој ќе го глуми Маск, ниту кога филмот ќе биде објавен. Сега кога штрајкот на актерите заврши, со нетрпение се чекаат аудиции за да се открие кој актер ќе го портретира основачот на SpaceX и најбогатиот човек во светот.

Тагови
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе