Сè што е погрешно со Fast X

Fast X (познат и како Fast & Furious 10) е американски акционен филм од 2023 година во режија на Луис Летериер, по сценарио напишано од Ден Мазо и Џастин Лин, кои исто така ја напишаа приказната заедно со Зак Дин.

Филмот е продолжение на F9 (2021), десеттиот главен дел и единаесеттиот дел во целина во франшизата Fast & Furious. Во него глуми Вин Дизел како Доминик Торето заедно со Мишел Родригес, Тајрис Гибсон, Крис „Лудакрис“ Бриџис, Џон Сена, Натали Емануел, Џордана Брустер, Сунг Канг, Скот Иствуд, Даниела Мелкиор, Алан Ричсон, Хелен Ларсон, Рита Морено, Џејсон Стејтам, Џејсон Момоа и Шарлиз Терон.

Во филмот, Дом мора да го заштити своето семејство од Данте Рејес, кој бара одмазда за смртта на неговиот татко и губењето на богатството на неговото семејство.

Филмот доби различни критики од критичарите, кои ја пофалија изведбата на Момоа, но го критикуваа сценариото. Fast X заработи над 697 милиони долари ширум светот, станувајќи трет филм со најголема заработка во 2023 година. Продолжението е во развој и е планирано да излезе во 2025 година.

Сега екипата на Cinema Sins ги наведе филмските гревови на Fast X.

реклама

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more
play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more