Шакира: Ја ставив кариерата во мирување за Пике да може да игра фудбал

Шакира искрено проговори за врската со поранешниот партнер Џерард Пике (37) во новото интервју за The Sunday Times.

„Долго ја ставав кариерата во мирување за да бидам со Жерард, за да може да игра фудбал“, откри пејачката.

„Имаше многу жртви за љубовта“, додаде колумбиската ѕвезда, која беше со поранешниот играч на Барселона од 2011 до 2022 година, а заедно имаат две деца, Милан (11) и Саша (9). Таа во интервјуто рече дека се откажала од деловните можности за да биде со фудбалерот.

Пејачката објаснила дека поголемиот дел од времето го поминувала на одгледување на своите деца во Барселона.

Откако се раздели со Пике, таа објави неколку нови песни, а на 22 март ќе го промовира својот нов албум по седум години наречен „Las Mujeres Ya No Lloran“ (Жените не плачат повеќе).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Музика

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Read more

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе