Шпанска серија: Пике ја изневерил и новата девојка - со адвокатката

Откако Шакира неодамна и трета песна посвети на раскинувањето со Пике, изгледа дека фудбалерот не планира да се смири. Згора на тоа, шпанските медиуми пишуваат дека тој неодамна ја изневерил својата нова девојка Клара Чиа Марта.

Наводно, Клара пред неколку дена ја напуштила куќата на Пике и отишла да живее кај нејзините родители.

Иако уште од почетокот се пишуваше дека тоа го направила затоа што трпела големи навреди и притисоци откако Шакира ги прозивала во песната и сакала малку приватност, се чини дека тоа не е баш така.

Шпанските медиуми пишуваат дека фудбалерот ја изневерил Клара со младата адвокатка Жулиа Пуџ, која работеше во тимот на Пике при разделбата со Шакира.

URL

Покрај тоа, Жулиа е и братучетка на Рики Пуџ, поранешен соиграч на Пике во Барселона.

Приказната одекна во јавноста, а Жулиа веднаш го заклучи својот Instagram профил.

Клара и Пике со недели не се видени заедно во јавноста.

Тагови
реклама

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе

Пике официјално се пофали со новата девојка

Читај повеќе