УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Шпанските весници немилосрдни: Кутра Барса!

Барселона синоќа ја започна новата сезона на Лигата на шампионите со тежок пораз на домашен терен од Баерн со 3:0, што покажа дека каталонскиот гигант се соочува со тешки денови по завршувањето на ерата на Лео Меси.

Се разбира, таков резултат е главната спортска вест на денот во Шпанија, така што сите спортски дневни весници му посветија насловна страница.

„Кутра Барса“ е на насловната страница на Marca, каде се споменуваат свирежите за Серхио Роберто и двата гола на Левандовски, и се истакнува дека Барселона одигра слабо против Баерн кој беше гладен за голови и дека натпреварот го одигра исклучително млад тим.

AS на насловната напиша: „Уште еден туш“. Како главни точки од натпреварот, се напоменува дека Барселона не испратила ниту еден удар во рамките на голот, како и резигнираноста на вице-капитенот Пике.

„Тоа ти е“, е токму неговата изјава, која во прв план ја стави El Mundo Deportivo, кој пишува дека тренерот Куман зборувал со ист тон. Тој додава дека Баерн покажал супериорност против импотентната Барселона и дека нешто позитивно може да се најде само во перформансите на младите играчи.

Sport на насловната страница гласи „Тажна реалност“. Тој нагласува дека Барселона играла како мал тим и ги покажала сите свои слабости против супериорниот Баерн. Тој заклучува дека ваквata Барса е далеку од најдобрите тимови во Лигата на шампионите.

реклама

Фудбал

Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Read more

Ибрахимовиќ немоќен против повредите: Не сум Супермен

Read more

Фудбалерите назадуваа две места на ФИФА ранг листата

Read more

Салах израмни рекорд на Џерард за ЛШ голови на „Енфилд“

Read more
 

Спорт

Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Читај повеќе

Ибрахимовиќ немоќен против повредите: Не сум Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиктокерот Ламе му покажа на Саинс како се влегува во болид

Читај повеќе

Сребро и бронза за македонските теквондисти на Президент Купот во Истанбул

Читај повеќе

Фудбалерите назадуваа две места на ФИФА ранг листата

Читај повеќе

Салах израмни рекорд на Џерард за ЛШ голови на „Енфилд“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште не му простиле: Гризман брутално исвиркан од навивачите на Атлетико

Читај повеќе

Почина Душан Ивковиќ, еден од најголемите кошаркарски тренери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Што откри документарецот за Шумахер на Netflix?

Читај повеќе