Што ќе гледаме на Netflix во 2022?

Стриминг сервисот Netflix најави низа нови серии кои ќе бидат прикажани оваа зима.

Првата серија којашто ќе пристигне е „Archive 81“

Серијата ќе биде претставена на 14 јануари. Ја следи приказната на Ден Тарнер кој ги обновува оштетените видеокасети од 1994 година и ќе биде вовлечен во истрага на документарец за опасен култ во станбена зграда.

„In From the Cold“ ќе дебитира на 28 јануари и ја следи самохраната мајка од Америка која во текот на одморот ќе се соочи со нејзиното минато како шпионка.

Долгоочекуваната „Vikings: Valhalla“ ќе биде прикажана на 25 февруари. Серијата ги следи авантурите на некои од најпознатите Викинзи кои живееле во тоа време.

Remote video URL

Од останатите серии за 2022 година најавени се:

Stranger Things
All of Us Are Dead
Army of the Dead: Lost Vegas
The Cuphead Show
Cyberpunk: Edgerunners
First Kill
Magic: The Gathering
The Midnight Club
Resident Evil
The Sandman and The Witcher: Blood Origin
Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Read more

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе