Што ќе прави Џони Деп со парите добиени од бившата жена?

Судењето меѓу Џони Деп и Амбер Хер конечно доби завршница, а сега е откриено што ќе направи славниот актер со парите добиени од неговата бивша жена.

Судењето меѓу Деп и Херд привлече светско внимание бидејќи и двајцата открија морничави детали од заедничкиот живот. Поротата донесе едногласна одлука во корист на Џони Деп, а Амбер која го обвини за физичко насилство и силување требаше да му исплати 10 милиони долари поради наводните лажни изјави кои ги даваше за него, со цел да му го наруши угледот.

Но, адвокатите успеаја да постигнат договор според кој осигурително друштво ќе му исплати милион долари на Деп, за да се стави крај на случајот.

Сега, адвокатите на Деп објавија соопштение за јавноста. Во него се вели дека нивниот клиент добиените милион долари ќе ги донира во хуманитарни цели. Актерот решил да ги подели парите на оние кои им се најпотребни, пренесе People.

Иако оваа сума е десет пати помалку од одредената, Амбер во кратка изјава соопшти:

„Не сакав ништо од ова, не го бирав, едвај чекам да си продолжам со животот“, спомнувајќи дека во текот на последните месеци била буквално распната на социјалните мрежи.

реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Филм & ТВ

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе