Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Еротско стенкање, безобразни зборови, слатки шепотења, возбудливи крици, што најмногу мажите сакаат да слушнат во кревет?

секс

Можеби и самите знаете дека една погрешна реченица за време на секс може да го расипе расположението.

Но, постојат и звуци и зборови кои можат уште повеќе да ги запалат страстите. На реддит мажите споделија што најмногу сакаат да слушнат од жените во текот на љубовниот чин.

Што мажите најмногу сакаат да слушаат за време на секс?

-Изрази на искрена радост и страсти, искрено одушевување, страсни воздишки.

-Упатства што и се допаѓа на партнерката, а што не.

-Искреност

-Што било - зборови, стенкање, воздишки, само да не е молчење, се дел од одговорите од типот „Ако е мирна и тивка, тоа брзо ми го расипува расположението“,  „Навистина да ме посакува“, „Да ме гледа во очи и да ме моли да влезам во неа“, „Гласно да стенка додека зборува безобразни зборови“, „Да ме моли“, гласат дел од одговорите.

Сепак, не е толку перверзно и сложено како што мислат некои, нели?

Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Љубов и секс

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Хороскопски знаци на кои празничната магија ќе им донесе среќа во љубовта

Read more
 

Магазин

Пронајден венчален прстен кој Британка го изгубила пред 50 години

Читај повеќе
  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе