Сиера доби критики за проѕирниот фустан на Оскарите

Американската пејачка Сиера е мета на критики за нејзиното појавување на забавата на Vanity Fair, која се одржа по церемонијата на доделувањето на Оскарите.

Таа за оваа пригода избра проѕирен фустан. Изгледот го комплетираше со ракавици и накит. Иако е сосема вообичаена практика јавните личности да се појавуваат во вакво или слични изданија на овие забави, Сиера доби многу негативни коментари.

„Не се однесуваш како добра мајка и сопруга. Жено, имаш три деца“, напиша еден корисник на Twitter.

„Каков срам. Очигледно е дека се облекуваш скудно затоа што твојата пејачка кариера оди надолу“, додаде друг.

„Не ми се верува дека се појави гола на Оскарите, а сопругот ѝ го дозволи тоа“, е исто така еден од коментарите.

Некои решија да застанат на страната на пејачката и да објаснат зошто критиките се неоправдани.

„Ако не ја разбравте шегата, уморна сум од сексистичките двојни стандарди и нападите врз Сиера поради фустанот што го носеше на Оскарите. Нејзино тело, нејзин избор. Мажите кои пораснале со еден родител мислат дека таа е не е достојна за брак и љубезен сопруг, бидејќи таа е самохрана мајка. Хејтери“, застана во нејзина одбрана активистката и новинарка Ола Оџевуми.

URL
Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе