Хроника

Силувана 21-годишна девојка во Велес

18. април 2019 - 16:00 | МИА
Велес 18 април 2019 (МИА) –  Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес.

Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот кај „Спомен Костурницата“. Триесет и четиригодишниот А.Т. со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка, со која претходно се познавале.

Како што информираат од СВР Велес, бил известен јавен обвинител и се работи на  расчистување на случајот.

Коментирај