Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, тешко го проголта поразот од 1:2 против РБ Лајпциг синоќа и елиминацијата на неговиот тим во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

„Јорганџиите“ имаа многу поголеми амбиции на турнирот, особено по отстранувањето на шампионот Ливерпул.

Тренерот рече дека неговиот тим дал сè од себе, но противникот бил подобар и заслужено е елиминацијата на тимот од Мадрид.

– Дадовме сè од себе. Тешко беше да ги победиме дуелите на теренот, противничките играчи беа побрзи. Долга година беше со многу тензии, особено по продолжението на Лигата на шампионите. Не успеавме да ги сториме работите онака како што сакавме. Ми се допадна ентузијазмот и свежината на Лајпциг. Не се оправдувам. Ние направивме се што е можно за да стигнеме до полуфиналето. Заслужено бевме елиминирани и можеме само да му честитаме на противникот, изјави Симеоне.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Фудбал

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Read more

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Read more

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Read more

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе