Скокање ласта со Роналдо: Како изгледа забава во базен со Кристијано

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо објави фотографии и видео од Саудиска Арабија на кое ѝ покажа на светската јавност како го поминува слободното време во својот дом.

Очекувано, Португалецот е во друштво на својата партнерка Георгина Родригес, што е само уште еден доказ дека гласините за раскинување биле лажни и дека сѐ е во најдобар ред меѓу нив во моментов. Во најмала рака, дека се заедно и дека сакаат да го претстават својот живот како среќен.

Дека навистина е така покажуваат и фотографиите на насмеаните родители, кои во друштво на своите деца уживаат во сончевиот ден и сета убавина што им е достапна во луксузниот објект, кој го имаат во Ријад.

Посебно внимание привлече играта на Роналдо со синот Матео во базенот, при која во еден момент го фрли „на глава“, а тоа видео набрзо се прошири на социјалните мрежи.

URL

„Среќни семејни моменти“, напиша Роналдо на својот Instagram профил, а на видеото може да се види дека е одлично расположен.

Роналдо сезонава одигра вкупно 31 натпревар, 16 за Манчестер Јунајтед и 15 за Ал Наср, а го напушти клубот од „Олд Трафорд“ во пресрет на Мундијалот во Катар. Во Саудиска Арабија постигна 12 гола на исто толку првенствени натпревари.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе