Скопјанец прегази сограѓанин со автомобил

Педесетгодишен скопјанец е прегазен синоќа од автомобил на улицата Ацо Шопов.

„Патничко моторно возило “фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.В.(23) од Скопје, удрило во Ц.Д.(50) од Скопје“, велат од МВР.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Хроника

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Read more

Возило падна во провалија длабока 200 метри на Галичица, две лица загинаа

Read more

Дете искасано од улично куче во Долно Лисиче

Read more

Возач на Audi побегнал откако удрил во велосипедист и тешко го повредил

Read more
 

Вести

Левица: Тарифата на нотарите енормно зголемена

Читај повеќе

Герасимовски: Учениците до 10 години може да бидат згрижени во градинките и за летниот распуст

Читај повеќе

Почина Стојан Андов – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

Читај повеќе

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Читај повеќе

Повторно ќе биде сослушан осомничениот за убиството на двегодишната Данка

Читај повеќе

Општина Карпош поставува „репелент“ за спречување на појава на змии

Читај повеќе

Од четврток активно портокалово ниво за опасност од високи температури во Македонија

Читај повеќе

Објавен потесниот круг за регионалниот книжевен избор „Штефица Цвек“

Читај повеќе

Платформата за родова еднаквост за двојното убиство во Кратово: Станува збор за самоодбрана

Читај повеќе