Скопјанец си ги претепал двете ќерки и сопругата

Скопјанец ги натепал двете ќерки тинејџерки и својата сопруга, на кои им е укажана лекарска помош.

Т.Б.М. (39) од Скопје пријавила дека нејзиниот сопруг М.М. (42) од Зелениково извршил насилство над неа и нивните две ќерки. Кога М.М. дошол во дворот од нејзиниот дом со нивната тринаесетгодишна ќерка веднаш почнал да и се заканува. Ги турнал децата и физички ја нападнал Т.Б.М. , удирајќи ја по главата и лицето и ја влечел за косата. Со клоци ја удирал и постарата ќерка А. М. (18).

Откако реагирал чичкото В.Б. (56) и му рекол да си оди, насилникот си заминал.

Помалата ќерка ја известила мајка си дека пред да ја донесе, околу 20 часот во неговиот дом физички ја нападнал и ја повредил на надлактицата на десната рака. Од физичкиот напад Т.Б.М. се здобила со видливи повреди во пределот на лицето на десната страна во вид на гребаница. А.М. се здобила со модринки на двете надколеници, а помалата ќерка се здобила со видлива повреда на десната рака.

На сите им била укажана лекарска помош во ГОБ „Св.Наум Охридски“. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Хроника

Јовески: Се истражуваат и други недвижности за случајот „Плацеви на Водно”

Read more

На Инфективна во Скопје почина 41-годишен поранешен началник на СВР Велес

Read more

Казни за 747 лица за неносење маски

Read more

Зоран Милески – Кичеец се пријави во затворот во Струга

Read more

Вести

Филипче: Полициски час не е трајно решение, мора да се почитуваат мерките за заштита

Читај повеќе

Промовирана монографијата „30 години Театар за деца и младинци – Сон што трае“

Читај повеќе

Јовески: Се истражуваат и други недвижности за случајот „Плацеви на Водно”

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 628 новозаразени и нови 15 починати

Читај повеќе

Владата ја одржа 16-тата седница

Читај повеќе

Премиерот Заев негативен на COVID-19

Читај повеќе

Одобрена набавката на лекот ремдесивир прифатен во терапијата за COVID-19

Читај повеќе

Кадиров: Макрон да престане со напади врз верата

Читај повеќе

Повеќе од 200.000 тони пластика годишно протекуваат во Средоземното Море

Читај повеќе