Снег во август: Зимска идила во Швајцарија и во Италија

Б.С.Б.
/ 05.08.2020 / 11:10

Метеоролозите се изненадени од необичната глетка која доаѓа од две европски земји. Социјалните мрежи се преполни со фотографии и видеа во кои се гледа вистинска зимска идила на почетокот на август, во Италија и во Швајцарија.

На северот на Италија, во планинскиот превој Стелвио падна снег. Стелвио се наоѓа на границата со Швајцарија, на висина од  околу 2.757 метри.

Снег е забележан и на швајцарски планински врв висок 2.693 метри, познат по неколку лаборатории на Институтот за снег и истражување лавини.

Remote video URL

Социјалните мрежи се преполни со видеа и фотографии од оваа зимска идила во август.

URL
реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Свет

Ерменија и Азербејџан повторно пред воен судир

Read more

Во кинески рудник поради труење со јаглерод моноксид загинаа 16 рудари

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Read more

Вести

Со велосипедизам, Крушево развива алтернативен туризам

Читај повеќе

Казнети 528 лица за неносење на заштитна маска

Читај повеќе

Бектеши: Продолжуваме со мерки за поддршката за туристичкиот сектор за побрзо надминување на кризата

Читај повеќе

Во Велес пред Спомен куќата на Рацин промовирана збирка поезија „Слушни ја тишината“

Читај повеќе

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Читај повеќе

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Читај повеќе

Заев: Гоце Делчев не може да нѐ двои, тој дејствувал за напредни идеи кои поврзуваат

Читај повеќе

Ерменија и Азербејџан повторно пред воен судир

Читај повеќе

Во кинески рудник поради труење со јаглерод моноксид загинаа 16 рудари

Читај повеќе