Сонце и дожд: Утре нè очекува променливо облачно и топло време

Времето утре, 22 јуни, ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови, соопшти УХМР.

Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните планински предели.

УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 29 до 36 степени Целзиусови.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Температурите ќе се движат од 15 до 33 степени Целзиусови.

Од УХМР најавуваат дека од утре следи период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура.

реклама

Македонија

Здружение Бранител 2001: По 22 години конечно некој во државата за која се боревме се сети дека постоиме

Read more

Мицкоски: Пендаровски и Ковачевски се „киднапирани“ од ДУИ

Read more

Левица: Македонските бранители ќе добијат олеснувања од обврските кон матичната општина

Read more

Демократски сојуз: Евроинтеграциските процеси ги блокираат власта и Бугарија

Read more
 

Вести

Здружение Бранител 2001: По 22 години конечно некој во државата за која се боревме се сети дека постоиме

Читај повеќе

Харадинај: Курти отиде во крајност, поттикна конфликти, да ја напушти владата бидејќи е опасност за земјата

Читај повеќе

Мицкоски: Пендаровски и Ковачевски се „киднапирани“ од ДУИ

Читај повеќе

Левица: Македонските бранители ќе добијат олеснувања од обврските кон матичната општина

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден загинат, повеќе повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Читај повеќе

13 членови на исто семејство починаа откако јаделе отровна каша

Читај повеќе

Фон дер Лајен најави нов план за Западен Балкан: 4 столба за забрзување на патот кон ЕУ

Читај повеќе

Путин: Конфронтацијата меѓу Русија и Украина беше неизбежна, за жал се покажа како нецивилизирана

Читај повеќе

Курти: Решението е или толпата да се врати во Србија или да заврши во косовските затвори

Читај повеќе