Сончево и топло со натпросечни температури

Сончево и топло време со дневни температури над 20 степени ќе преовладува денеска во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во утринските часови по одделни котлини ќе има слаба магла.

Минималните температури ќе се движат од -4 до 3 степени, а дневните од 14 до 21 степен.

Во Скопје слично време со утринска температура до -1 степен и дневна до 17 степени.

И во следните денови ќе се задржи топлото време. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините. Во претпладневните часови во котлините ќе има услови за слаба магла и ниска облачност. Во среда ќе дува умерен ветер од северозападен правец, долж Повардарието.

реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Македонија

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Read more

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Read more

Поранешни војници со наполнети 45 години бараат решавање на нивниот статус во најбрз рок

Read more

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Read more
 

Вести

Семејствата на починати од COVID-19 го тужат британскиот премиер Борис Џонсон

Читај повеќе

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Читај повеќе

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Читај повеќе

Велосипедист загина во сообраќајка кај Охрид

Читај повеќе

Пресечени меѓународни канали за транспорт на дрога во две полициски акции

Читај повеќе

Поранешни војници со наполнети 45 години бараат решавање на нивниот статус во најбрз рок

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Читај повеќе

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Читај повеќе

Камион со марихуана запленет на ГП „Богородица“

Читај повеќе