Македонија

Сончево со мала до умерена облачност

10. октомври 2019 - 8:06 | МИА
Скопје, 10 октовмри 2019 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе биде во интервал од 4 до 13 степени, а дневната температура од 21 до 27 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 25 степени.

Во петок во раните утрински и претпладневни часови ќе има услови за слаб локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Потоа во наредните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Коментирај