Совршениот маж се раѓа во овој хороскопски знак

Ракот ќе ви даде сè што може да посакате во врската, тој отсекогаш верува дека бајките се вистинити и дека двајца луѓе може да живеат среќно засекогаш.

Ракот бара стабилност, иако живее и за авантури. Сака да истражува, да игра, да биде со некој кој се чувствува пријатно во сопствената кожа, личност со која може да расте.

Неговата партнерка треба да биде сензитивна, тој не бара некој да ги лечи неговите рани туку му е многу важно дека може да има доверба во личноста до себе.

За вас ќе даде сè што има, а за возврат му е потребно многу малку за да биде среќен. Доволно е да биде почитуван и сигурен во луѓето кои ги сака.

Ракот е често креативен и се истакнува по тоа, многу е внимателен во односот со другите луѓе. Еднаш штом ве прими во неговото срце секогаш ќе ве има на ум.

Иако сака да биде спонтан, Ракот не е по краткотрајни авантури бидејќи себеси се чува како подарок за посебна личност во неговиот живот.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Љубов и секс

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more

Најчестите женски сексуални фантазии

Read more

Зошто на пролет одеднаш почнувате да зрачите со сексапил?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе