Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Стјуардеса од Австралија стана популарна на социјалните мрежи споделувајќи го своето инспиративно слабеење, откривајќи дека успеала да изгуби 100 килограми.

Надин Мекги е еден вид TikTok ѕвезда, а во нејзините видеа на оваа платформа откри дека изгубила преку 100 килограми преку баријатриска операција.

Неодамна ја добила и својата „работа од соништата“ како стјуардеса, за која чувствувала дека претходно не можела да ја работи поради нејзиното здравје. Qantas не бара кабинскиот персонал да има одредена тежина, но услов е „одлично“ ниво на здравје и кондиција.

@nadinephyllisfittt Size 28 to size 10 - and now I get to wear a prettier uniform 🥰 #gastricsleeveaustralia #bariatriccommunity #gastricbypass #weightlossjourney #wls #vsg #rny #weightloss #weightlosstransformation #postopvsg #vsgcommunity #vsgaustralia #vsgjourney #vsgsupport #vsgsurgery #bariatricbabes #duodenalswitch #duodenalswitchsurgery #bariatricqueen #weightlosssurgery #bariatricqueen #glowup #glowupforreal #glowupchallenge ♬ This Is a Work of Art (Sketchy) - Dubskie

Нејзините видеа и објави станаа вирални на TikTok откако таа ја сподели својата трансформација со следбениците, како и ажурирањата за тоа како ѝ оди на нејзината нова работа.

„Се борев со флуктуации на тежината и нарушувања на исхраната/прејадување откако знам за себе. Ми требаше една година и четири месеци да ја постигнам саканата тежина, а сега, два месеци потоа, уште учам и работам на одржување на поздрав и побалансиран однос со храната“, напиша таа во објава на Instagram.

Таа призна дека најтешкиот дел од нејзиното искуство досега е учењето да ужива во омилената храна умерено без чувство на вина, откако со години се бореше со прејадување.

„Мислам дека тоа е нешто на што ќе морам да работам до крајот на мојот живот, но подготвена сум за тоа“, изјави таа.

Тагови
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Чек дис аут

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Read more

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Read more

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе

Како една шолја топло чоколадо може да помогне во губењето тежина?

Читај повеќе

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Читај повеќе

Онколози открија која храна не треба никогаш да ја јадеме

Читај повеќе

Зелката е новата суперхрана на годината

Читај повеќе

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Читај повеќе

Кардиолозите откриваат која храна е неопходна за здрави артерии

Читај повеќе

4 постапки што покажуваат дека мажот е емотивно незрел

Читај повеќе