Apple

Apple го прекина развојот на Vision Pro 2, догодина ќе претстави подостапен модел

Read more

Apple развива персонални роботи за домаќинства

Apple сè уште е во потрага по револуционерен производ кој ќе му помогне да остане доминантен на пазарот и да послужи како нов извор на приходи, откако компанијата се откажа од плановите за развој на сопствено електрично возило.
Read more

Apple почна да плаќа отштета за намерното успорување на телефоните

Приказната што започна уште во 2017 година, кога беа актуелни моделите iPhone 6, 6S, 7 и SE, конечно се расплетува. Сопствениците на тие уреди, кои покренаа групна тужба, сега добиваат исплати.
Read more
play_arrow

Apple: iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата гејминг конзола

Во Apple се свесни дека нивниот мобилен уред iPhone 15 Pro не може сосема да се справи со хардверските можности на тешките конзоли од три килограми.
Read more

Моделите iPhone 15 Pro ќе имаат титаниум, понапредни екрани и уште повисока цена

Останува уште нешто повеќе од еден месец до претставувањето на серијата iPhone 15, а познат аналитичар сега потврди некои гласини кои кружеа.
Read more

Apple се откажа: iPhone 15 нема да добие една голема промена

Apple ќе ја претстави серијата iPhone 15 наесен оваа година.
Read more

Технолошките гиганти со најголеми добивки на Волстрит

На Волстрит во четвртокот, S&P 500 и Nasdaq индексот ги достигнаа своите највисоки нивоа во речиси пет месеци, благодарение на смирувачките пораки од претседателот на ФЕД, Џером Пауел за натамошно заострување
Read more

Мал телефон, голем неуспех: Што се случува со еден од моделите iPhone 12?

Apple минатата година го претстави iPhone 12 Mini, со надеж дека ќе привлече корисници кои сакаат телефони со мали екрани.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more