Артан Груби

Груби: Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени

Работиме на тоа цело ВМРО-ДПМНЕ да гласа за уставни измени.
Read more

Груби: Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата

Скопје, 22 ноември 2020 (МИА) – Судбините на нашите народи во нашата земја се меѓусебно поврзани. Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more