биткоин

Драстичен пад на цената на биткоинот

Цената на биткоинот во саботата падна за седум отсто за помалку од еден час, а цените на другите криптовалути исто така драстично паднаа откако Иран започна напад врз Израел.
Read more

Цената на биткоин скокна за 6 отсто

Цената на биткоинот порасна за повеќе од 6,0 отсто на 44.500 долари, објави порталот Coin Metrics. Ова е највисоко ниво од 5 јануари.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more