цвеќиња

Како зиме да ја негувате билката која носи пари?

Кинескиот долар привлекува благосостојба, а еве како да го негувате во зима и да му овозможите подобро да расте.
Read more

Растение кое ги брка инсектите од домот

Колку и да го чувате вашиот дом, двор или тераса чисти, пајаците секогаш ќе најдат начин да се сместат во вашата непосредна околина.
Read more

Цвеќињата венеат, лисјата им пожолтуваат? Препородете ги со 3 состојки

Ако вашите цвеќиња изгледаат безживотно и тажно, лисјата ил паѓаат или пожолтуваат, не го фрлајте растението, бидејќи ви носиме рецепт за препарат кој сигурно ќе го врати во живот.
Read more
filter

5 растенија за борба со сувиот воздух во домот

Read more

Се даваат за убавина: Најубавите женски имиња изведени од цвеќиња

Според народните верувања, ако родителите ја именуваат својата ќерка по растение или цвет, тоа го прават од желба таа да биде убава во текот на целиот живот, а овој обичај датира уште од античко време.
Read more
filter

Најубавите собни растенија за кои не треба земја

Познато е дека ниту едно растение не може да преживее без вода и светлина, но не секој знае дека има растенија кои можат да живеат без земја и на кои им е потребна само вода за да растат.
Read more

Убавата саксија не значи удобност за цвеќето - причина за венеење

Сите обожаваме убави и украсни саксии во кои нашите растенија изгледаат многу стилизирано во нашиот дом.
Read more
filter

Разубавете го домот со овие цвеќиња, ќе ви возвратат со чистење на токсините

Со растенија во домот ќе се наградите себе си и вашите најблиски со нешто што носи своја приказна, атмосфера, мирис, енергија и убавина.
Read more

Како да се негува кактусот во зима?

Кактусите се растенија кои бараат многу малку внимание, но им треба мониторинг за правилен раст. Што им се случува во текот на зимата, дали се во фаза на мирување и колку внимание им е потребно?
Read more

Едно од најубавите домашни растенија крие многу интересна симболика

Како да негувате маранта и што привлекува во домот - симболиката на едно од најубавите домашни растенија.
Read more

Три моќни билки кои се природни антидепресиви

Природата нуди препарати за секого, вклучувајќи и за првите симптоми на депресија или за оние денови кога ни е тешко, кога сме нерасположени или не ни оди најдобро.
Read more

Каде да се чува бамбус во домот?

Поради неговата убавина и едноставниот начин на одгледување, како и поради големата симболика што ја носи, бамбусот е доста популарно собно растение.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more