Дерби дела Моле

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон се најде во почетниот состав за гратското дерби од 30. коло од италијанскиот шампионат против Торино.
Read more
реклама