Џим Кери

play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Пред да стане една од најголемите ѕвезди на 90-тите, Џим Кери беше стенд-ап комичар за кој многумина веруваа дека брзо ќе згасне во заборав.
Read more

Џим Кери за Вил Смит: Ако мене ме удреше, ќе го тужев за 200 милиони долари

Славниот актер и комичар Џим Кери го коментираше драматичното доделување на Оскарите, изјавувајќи дека да беше тој на местото на Крис Рок ќе го тужеше Вил Смит за 200 милиони долари.
Read more
play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Славниот актер и комичар Џим Кери го прослави шеесеттиот роденден и покажа дека ја нема изгубено смислата за хумор.
Read more
play_arrow

Топ 10 најмрачни сцени со Џим Кери

Го знаеме сите како одличен комичар, но Џим Кери има одлично доловено и некои навистина мрачни и депресивни сцени во своите филмови.
Read more

Твитерџиите го нападнаа Џим Кери поради карикатура на Меланија Трамп

Славниот актер Џим Кери на Twitter објави негово уметничко дело со кое ја исмеа Меланија Трамп. Неговиот твит наиде на различни реакции на социјалната мрежа, но и осуда од јавноста.
Read more
play_arrow

Топ 10 најдраматични сцени со Џим Кери

Read more
play_arrow

Топ 10 импровизирани сцени на Џим Кери кои останале во филмовите

Мајсторот на хуморот своите филмови ги има збогатено со бројни досетки кои му текнале во моментот, а биле премногу добри за режисерите да ги избришат.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more