Евровизија

play_arrow

Кипарската Шакира воодушеви со настапот во првата полуфинална вечер на Евровизија

Синоќа се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија, која ја отвори Елени Фурејра, која ја изведе песната „Fuego“ со која заврши на второто место на ова натпреварување во 2018 година додека го претставуваше Кипар.
Read more

Дали Израел ќе биде исфрлен од Евровизија?

На Израел му се заканува опасност да освои „нула поени“ на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија бидејќи музичарите и јавноста повикуваат на бојкот на четирикратниот победник поради воената кампања во Газа,
Read more
play_arrow

Македонија на Евровизија: Кој е вашиот омилен настап?

Васил Гарванлиев е нашиот евровизиски претставник кој вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more