Горан Герасимовски

Герасимовски до Град Скопје: Преполните контејнери се потенцијална зараза, чистете ги навреме

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, го повику Град Скопје редовно да го чисти ѓубрето во општината, особено за време на високите температури.
Read more

Герасимовски синоќа на терен во Капиштец и Дебар Маало: Мирот, безбедноста и квалитетниот начин на живот на граѓаните се мојот приоритет

Во текот на изминатата ноќ, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, заедно со началникот на СВР Скопје, Сашо Топаловски, и директорот на ПОЦ, Душко Коцевски, спроведоа заедничка акција на терен со цел подобрување на безбедно
Read more

Герасимовски со полициска помош ќе го решава проблемот со прегласната музика во Капиштец

Општина Центар ќе добие полициска помош и асистенција во справување со вандализмот, сообраќајниот хаос и прегласната музика во Капиштец, но и во другите населби во локалната самоуправа.
Read more
filter

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Општина Центар остро ги демантира наводите и шпекулациите дека санацијата на потпорниот ѕид на Клинички центар и улица „Белградска“ се во надлежност на општината. За тоа постојат законски акти и одлуки.
Read more

Герасимовски: Лицата со попреченост ќе може да користат бесплатен превоз до болница

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, ги повикува граѓаните со попреченост да ја користат услугата за бесплатен транспорт до здравствените установи за што Општината има потпишано Меморандум за соработка со Црвениот крст на
Read more

Герасимовски: Со видео надзор Центар ќе ја зголеми безбедноста на граѓаните и ќе ги заштити јавните добра

Советот на Општина Центар на 35-тата Седница на советот го прифати предлогот на градоначалникот Горан Герасимовски во Општина Центар да се постави видео надзор.
Read more

Герасимовски: Расчистена е дивата депонија спроти Католичка црква

Општинските служби ја расчистија депонијата во напуштениот објект во Капиштец спроти Католичката црква.
Read more

Герасимовски: Конечно, Работнички се враќа на шампионските патеки

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, синоќа присуствуваше на тренингот на Работнички во салата „Кале“.
Read more
filter

Герасимовски: Бесплатен транспорт до здравствените установи за полнолетните лица со попреченост

Бесплатен превоз до здравствените установи за сите полнолетни лица со попреченост од Општина Центар обезбеди денеска градоначалникот Горан Герасимовски со потпишување на Меморандумот за соработка со секретарот на Црвен крст на Град Скопје,
Read more

Герасимовски: Рекордни резултати на нашите инспекциски служби

Read more

Герасимовски: Го регулираме хаосот со подземните катови на Водно

Советниците на Општина Центар, на предлог на градоначалникот Горан Герасимовски, донесоа одлука за одредување на височина на нулта плоча за градби кај терени во пад, определена од страна на пристапната сообраќајница, кон дното на парцелата
Read more

Герасимовски ги повика пензионерите да се пријават за проектот Нега на стари лица во домашни услови

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, посети дел од корисниците на проектот „Нега на стари лица во домашни услови“ со цел да чуе дали се задоволни и во која насока истиот треба да се продлабочи и унапреди.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more