грчко-турски спор

filter

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Франција го засилува военото присуство во источниот дел на Средоземното Море, соопшти вчера францускиот претседател Емануел Макрон.
Read more
реклама

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

Цицлест четврток

Read more