коронавирус македонија

Филипче: Се подготвуваат дополнителни болнички капацитети, сите да се придржуваат до мерките

Се соочуваме со силен бран на COVID-19, ситуација која ги оптоварува сите сегменти на здравствениот систем. Во модуларната болница до Инфективната клиника има слободни кревети.
Read more

За една недела стигнавме од 10 на 11 илјади заболени од COVID-19 во земјава

Нови 166 случаи со COVID-19 од 1.419 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа четири пациенти од Скопје, Кичево, Штип и Битола.
Read more
реклама

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

Цицлест четврток

Read more