мед

Кој тип на мед е најдобар за кашлица, a кој помага при инфекции?

Медот е еден од најценетите природни производи уште од древни времиња и се користи не само како природен производ и засладувач, туку и во традиционалната медицина како помош за лекување на различни состојби, од ублажување на кашлица и болк
Read more

Што ќе се случи со телото ако изедете една лажица мед пред спиење?

Медот е многу здрав за јадење и сите го научивме тоа уште од мали нозе, но дали знаете што се случува со нашето тело кога јадеме мед пред спиење?
Read more

Мед и цимет - навистина ли помагаат во губењето килограми?

На социјалните мрежи на големо се споделува „магичен“ пијалак кој го забрзува метаболизмот и помага при слабеење, а е направен од мед, цимет и вода.
Read more

Што ќе се случи во вашето тело ако јадете по две лажици мед секој ден?

Медот како додаток во исхраната може да го направи речиси секое јадење повкусно - од печено пилешко и риба до леб и десерти.
Read more

Ќе пукате од енергија: 4 намирници како замена за слатки

Доколку се чувствувате уморни и ви недостига енергија, многу е можно да ви недостасува шеќер, т.е. јаглехидрати.
Read more

Пчеларите советуваат: Како да препознаете лажен мед?

Одвреме-навреме, на пазарот се појавува лажен мед кој не е квалитетен како вистинскиот, а се продава по исти цени како природниот.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more