мултитаскинг

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Дали некогаш сте се запрашале зошто на жените подобро им оди мултитаскингот отколку на мажите?
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more