нафта

Доларот слабее трет ден по ред

На азиските берзи денеска се тргува внимателно, со индекси малку пониски бидејќи инвеститорите ги пропуштија насоките од Волстрит, додека доларот се лизна во однос на кошничката валути трет ден по ред.
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата падна

Акциите на Азија паднаа додека инвеститорите очекуваа вести кои би можеле да ги насочат пазарите, а по минатонеделниот пад, доларот порасна во однос на кошницата со валути втор ден по ред.
Read more

Паѓаат цените на нафтата, доларот зајакна

На азиските берзи денеска се тргува внимателно, бидејќи инвеститорите очекуваа нови вести кои би можеле да го насочат пазарот, при што доларот благо порасна во однос на кошничката валути.
Read more

Скокнаа цените на нафтата, остар пад на доларот

На азиските берзи денеска цените на акциите пораснаа трет ден по ред, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од вчерашниот раст на Волстрит, откако повеќето американски компании објавија подобри од очекуваните делов
Read more

Португалија откри наоѓалиште на нафта во близина на Намибија

Португалската нафтена компанија Galp Energia соопшти дека ја завршила првата фаза од истражувањето на полето Мопане во близина на брегот на Намибија, проценувајќи дека можно е да содржи 10 милијарди барели нафта.
Read more

Иран се заканува со одмазда, Украина цели на рафинерии - сè се одразува на цената на нафтата

Read more

Доларот стабилен, цените на нафтата во пад

Read more

Скок на цените на нафтата за повеќе од 6%, доларот слабее

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката на валути благо падна.
Read more

Доларот ослабе, цената на нафтата порасна

На повеќето азиски берзи цените на акциите денеска пораснаа трет ден по ред, по вчерашниот раст на Волстрит, додека вредноста на доларот во однос на кошничката валути благо опаѓа втор ден по ред.
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата порасна

На повеќето азиски берзи цените на акциите паднаа, додека доларот зајакна откако претседателот на ФЕД Џером Пауел рече дека централната банка внимателно ќе ги намали каматните стапки.
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата расте

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути дополнително се зголеми, по растот три недели по ред. Затоа е на пат за зголемување во јануари од околу 2 отсто.
Read more

Растат цените на нафтата

На светските пазари цените на нафтата благо пораснаа минатата недела, надоместувајќи ги загубите од претходната недела, а тие флуктуираа во зависност од вестите од Блискиот Исток и макроекономските показатели од
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more