НАТО

Прв НАТО самит каде С. Македонија учествуваше како полноправна членка

Брисел, 15 јуни 2021 (МИА) – Во Брисел вчера се одржа Самит на НАТО, прва средба на шефовите на држави или влади на членките на Алијансата на која Северна Македонија учествуваше како полноправна членка.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more