несреќа Струма

Државниот врв им оддаде почит на загинатите, во тек е преземањето на останките

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на Скопскиот аеродром.
Read more
play_arrow

Пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

На Меѓународниот аеродром „Скопје“ пристигнаа двата авиона со посмртните останки на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија.
Read more

Полетаа двата авиона со посмртните останки од Софија за Скопје

Read more

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија ќе пристигнат посмртните останки од жртвите

Со два воено-транспортни авиони денеска во 9 часот од Бугарија се очекува на Меѓународниот аеродром Скопје да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса транс“-Скопје, што се случ
Read more

Останките на загинатите ќе бидат донесени утре, оддавање последна почит на плоштадот „Скендербег“

Скопје, 2 декември 2021 (МИА) – Посмртните останки на 45-те граѓани кои загинаа во сообраќајната несреќа во Бугарија се очекува утре во 9 часот да пристигнат на Меѓународниот аеродром Скопје, соопшти попладнево Ми
Read more

Со два воени авиони утре ќе бидат транспортирани останките на загинатите во Бугарија

Со два воени транспортни авиони утре изутрина од Бугарија ќе бидат транспортирани останките на 45-те македонски граѓани кои загинаа во автобуската несреќа на патот „Струма“, изјави денеска бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов.
Read more

Идентификувани сите 45 жртви од автобуската несреќа на автопатот „Струма“

Заменик-главниот обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов за БТА изјави дека веќе се идентификувани сите 45 жртви на автобусот што се запали на автопатот „Струма“.
Read more

Комитова: Несреќата на автобусот на „Беса Транс“ не се случила поради големата дозволена брзина

Софија, 30 ноември 2021 (МИА) – Министерката за регионален развој и јавни работи на Бугарија, Виолета Комитова, изјави дека причина за минатонеделната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ не била големата брзина н
Read more

Сопственикот на „Беса транс“: Во автобусот немаше запаливи материи, тубите беа со вода

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и сè било во ред.
Read more

Русковска: Пожарот во автобусот почнал во багажниот простор што се наоѓа над резервоарот

Сопственикот на Беса Транс, Беким Хаџиу, бил во еден од автобусите кои се враќале од Истанбул, како втор возач, но сите четири автобуси не возеле во конвој, туку разделени, па не ја виделе несреќата.
Read more

Телата на загинатите во автобуската несреќа в петок ќе бидат пренесени авионски

Предавањето  на телата на нашите сограѓани кои ги загубија животите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен протокол најдоцна в петок, информира Министерот за надворешни работи Бујар Османи.
Read more

Двајца патници од автобуската несреќа ќе бидат пуштени на домашно лекување

Двајцата пациенти од автобуската несреќа во Бугарија, хоспитализирани на Клиниката на пластична хирургија, денеска ќе бидат пуштени на домашно лекување, а уште тројца од повредените во текот на денот ќе бидат транспортирани од Софија во Ск
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more