притвор

Триестдневен притвор за жител на Синѓелиќ поради шверц на дрога и илегално поседување оружје

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен жител на скопското село Синѓелиќ, поради постоење на основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „неовластено производство и пуш
Read more

ОЈО: Притвор за дилер на дрога​ од Битола

Судот во Битола го прифати предлогот на обвинителството и му определи 30 дневен притвор на битолчанец во чиј дом беше пронајдена поголема количина наркотична дрога, информираат од ОЈО.
Read more

Притвор за Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ обвинети во случајот „Монструм”

Со одлука на Кривичен совет при Кривичен суд Скопје, од денеска лицата Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ, обвинети во случајот „Монструм” ќе бидат во притвор.
Read more
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more