проституција

Разбиена мрежа за шверц на тутун и проституција меѓу Бугарија и Франција

Шест лица беа обвинети, од кои двајца се ставени в затвор во Бордо, по демонтирање на мрежа која главно се занимавала со трговија со цигари, но и со проституција, меѓу Франција и Бугарија.
Read more

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Пандемијата со новиот коронавирус донесе големи промени и во светот на подземјето и проституцијата.
Read more

Велешанка подведувала малолетничка на проституција

Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес, а подведувачката ѝ ги земала „заработените“ пари.
Read more
play_arrow

Сексуалните работнички во Британија услужуваат и во корона-криза

Британскиот сервис BBC направи истражувачка сторија за сексуалните работнички и работници во Велика Британија и откри дека рестриктивните мерки за движење и блиски контакти поради пандемијата со коронавирус не ги спречуваат да ги обавуваат нивните
Read more
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more