СДСМ

СДСМ: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ самите си ги блокираат проектите кои заедно со Арсовска ги ветуваа

Се случува тотален хаос со јавниот превоз во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ го доведе ЈСП во катастрофална состојба, вели СДСМ преку соопштение.
Read more

СДСМ: Зошто Мицкоски ја крие средбата со бугарскиот премиер Главчев

Поминаа 14 часа откако бугарскиот премиер Главчев на долго и на широко раскажа за средбата со Христијан Мицкоски пред медиумите, а Мицкоски никаде го нема да ги соопшти ставовите од таа средба, реагира СДСМ.
Read more

СДСМ: Само Мицкоски и Чак Норис може за два дена власт да донесат нова инвестиција

Read more

СДСМ: Нема никогаш да ги прифатиме повиците на лажните патриоти од ЗНАМ, не нѐ плашат ќорците на тројанскиот коњ Максим Димитриевски

Вистинските социјалдемократи кои се борат со срце и со душа за остварување на социјалдемократските вредности нема никогаш да ги прифатат повиците на лажните патриоти од ЗНАМ, велат од СДСМ.
Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче е чувар на фотелјата на Заев

Венко Филипче е чуварот на фотелјата на Зоран Заев во СДС. Тоа е општ впечаток во јавноста, па дури и во самиот СДС, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.
Read more

Филипче: Силно ќе се спротивставам на оние кои сакаат да ја ослабнат СДСМ и да ја видат на колена

Новоизбраниот претседател на СДСМ, Венко Филипче, во обраќањето до сопартијците се заблагодари за дадената поддршка.
Read more

СДСМ денеска на вонредни внатрепартиски избори ќе избира нов лидер на партијата

СДСМ денеска на вонредни внатрепартиски избори ќе избира нов лидер на партијата.
Read more

Славјанка Петровска ја повлекува кандидатурата за претседателка на СДСМ

Read more

Филипче: Моја главна грижа ќе биде грешките од минатото никогаш да не се повторат

Read more

Филипче: На СДСМ му се потребни нови луѓе

Read more

Деспотовски ги повика кандидатите за претседател на СДСМ да се соочат на дебата: Охрабрува што моите колеги ги промовираат клучните точки од мојата програма

Јован Деспотовски ги повика уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да му се придружат на јавна дебата, на која ќе ги презентираат своите идеи и конкретни реформи.
Read more

Петровска поднесе кандидатура за претседател на СДСМ: Ниедна причина за овој пораз што го доживеавме не смее да остане скриена

Обединување на членството, дискусии и дебати за сите политички збиднувања во земјата како и анализа на причините за поразите кои ги доживеа СДСМ на овие избори, исто како и на локалните избори во 2021 година, ќе бидат основите на кои Славј
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more