The Simpsons

play_arrow

Топ 10 сцени во кои „The Simpsons“ го исмеваат „Family Guy“

„The Simpsons“ го имаат исмјувано „Family Guy“ речиси исто пати колку што и семејството Грифинови ги има исмејувано Симпсонови. Но, да ги видиме најдобрите десет сцени која смеата оди на штета на „Family Guy“.
Read more
play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Вчера Камала Харис положи заклетва и стана првата жена потпретседател во историјата на САД.
Read more
play_arrow

10 најзлобни работи кои Симпсонови му ги направија на дедо Симпсон

Таткото на Хомер е еден од споредните ликови во The Simpsons кој се појавува од време на време, а најчесто е жртва на останатите членови на семејството.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more