сообраќајка

Тешка сообраќајка кај граничниот премин Богородица, загина 35-годишник

Денеска во 0:30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило MAN со велешки регистарски ознаки, управувано од 35-г
Read more

Прегазена малолетничка во Струшко: Ја удрил со мотоцикл и побегнал

Вчера во 18:30 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на локалниот пат во с. Октиси, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со струшки регистарски ознаки, управуван од А.Ц. (20) од с. Октиси и малолетничка од с.
Read more

Прегазен 77-годишен велосипедист, пренесен е во болница

Вчера во 11:45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на крстосницата од магистралниот пат Охрид-Кичево со ул. „Марксова“ во Кичево, патничко возило „хјундаи“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Б.Џ. (80) од с.
Read more

Прегазен велосипедист во Струмица, возачот избегал

Вчера во 17:40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица, 64-годишниот Г.Б.
Read more

Мотоцикл прегази скопјанка, со тешки повреди пренесена в болница

Вчера во 19:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од улицата „Водњанска“, улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, мотоцикл KTM со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пеша
Read more

Возач со автомобил удрил велосипедист и му нанел тешки повреди

Вчера попладне, во 15:30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на улицата „Загрепска“ со улицата „Питу Гули“ во Скопје, патничко возило удрило во велосипед управуван од 55-годишниот Т.П.
Read more

Автомобил падна во Крива Река, загинаа возачот и сопатничката од Марино

Read more

Велосипедист прегазен на Средно Водно

Вчера во 13:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат на Средно Водно во Скопје, патничко возило Hyundai со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М. (63) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од Б.М.
Read more

Во сообраќајката на Водњанска во Скопје со повреди завршија 7 лица

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.
Read more

Судир на 4 возила пред Клинички центар, неколку лица се повредени

Сообраќајна несреќа синоќа вечерта се случи на булеварот „Мајка Тереза“ во Скопје, пред влезот на Клиничкиот центар. Според првичните информации, во несреќата учествувале 4 возила.
Read more

Сообраќајка меѓу 3 возила во Скопје, повредени 4 лица

Вчера во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул. „Босна и Херцеговина“ со ул. „Александар Урдаревски“ и ул. „Ќемал Сејфула“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило Opel Meriva, управувано од Ш.С.
Read more

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид

Вчера околу 14:45 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул. „Питу Гули“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу велосипед управуван од Ј.Д. (74) од Охрид и патничко возило Hyundai со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.В.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more