Тони Крос

Крос: Верувам дека в петок нема да ми биде крајот

Со влезот во четвртфиналето ја постигнавме минималната цел, а главната е освојување на Европското првенство, изјави германскиот фудбалски репрезентативец Тони Крос пред натпреварот со Шпанија утре од 18 часот.
Read more

Тони Крос: Уживав, сакав да заминам на овој начин

Тони Крос доби овации од речиси 90.000 гледачи кога го напушти теренот во 85. минута од големото финале во Лигата на шампионите на „Вембли“, отстапувајќи му го местото на Лука Модриќ.
Read more
play_arrow

Крос емотивно се збогува со Реал: Бев силен, но едно ме дотолчи

Тони Крос го одигра својот последен натпревар во клупската кариера.
Read more

Модриќ испрати емотивна порака до Крос и го остави без зборови: Тешко ми е да го напишам ова

Долги години го формираа најдобриот тандем за среден ред во светот на фудбалот и шетаа низ Европа, а сега се збогуваат еден со друг.
Read more

Тони Крос објави крај на кариерата

Тони Крос еден од симболите на Реал Мадрид по завршувањето на Европското првенство ќе стави крај на кариерата.
Read more

Крос: Судијата згреши, Баерн со право се бесни

Една недела подоцна, сè уште не стивнува бурата околу победата Реал Мадрид над Баерн.
Read more

Реал се ослободува од ветераните: Крос понуден на Јуве

Посредници наводно стапиле во контакт со Јувентус и му го понудиле на италијанскиот клуб ветеранот на Реал Мадрид, Тони Крос, чиј договор истекува на крајот од сезоната.
Read more

Крос останува во Реал, ќе ја одигра 10-тата сезона во дресот на кралскиот клуб

Германскиот играч за врска Тони Крос го продолжи едногодишниот договор со Реал Мадрид и сега има договор до јуни 2024 година, соопшти денеска шпанскиот клуб.
Read more
filter

Топ 40 најдобри фудбалери чии договори завршуваат во 2023 година

Повеќето од нив веројатно ќе ги продолжат договорите со нивните сегашни клубови, но во меѓувреме може да ги премисли добра понуда од страна.
Read more

Крос: Катар е лош избор за домаќин на Мундијалот

И ѕвездата на Реал Мадрид се приклучи кој серијата напади врез Катар од каде секојдневно доаѓаат информации за мачните услови во кои работниците работат на подготовката на стадионите.
Read more

Крос по 100. настап: Претпочитам титули од лични достигнувања

Тони Крос прослави 100 натпревари во националниот дрес, но останува скромен бидејќи и натаму важен му е колективниот успех.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more