угостители

Германските угостители не можат да најдат доволно работници за Европското првенство

Германските ресторани и хотелиери очекуваат рекорден број посетители за време на Европското фудбалско првенство, но истовремено стравуваат од недостаток на кадар, пишуваат германските медиуми.
Read more

Филипче: Не размислуваме за релаксирање на мерките за угостителските објекти

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека не размислуваат да предложат какво било релаксирање на сегашните мерки во делот кој се однесува на угостителските објекти.
Read more

За работното време по 21 часот нема да се дискутира, велат од НУК

Скопје, 30 јануари 2021 (МИА) – Тројцата претставници на Независната угостителска комора (НУК) кои денеска во 14 часот треба да одржат работна средба со вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, во Владат
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more