Усеин Болт

play_arrow

Од солзи до смеа на егзибицискиот натпревар: Болт на носилки, комедија во режија на братот на Фјури

На стадионот „Стемфорд Бриџ“ во Лондон во неделата вечерта се одигра фудбалскиот натпревар Soccer Aid помеѓу Англија и Остатокот од светот. Англија победи со 6:3, а на домашниот терен на Челси се појавија многу познати фаци.
Read more

Мбапе подготвен да се соочи со Болт: Побрз е од мене, но ајде да се тркаме

Францускиот репрезентативец Килјан Мбапе би сакал да ги одмери силите со легендарниот атлетичар Усеин Болт и да се натпреварува со него на трка на 100 метри.
Read more

Усеин Болт стана татко на близнаци

Легендарниот спринтер и неколкукратен олимписки победник, Усеин Болт и неговата партнерка Каси Бенет вчера објавија дека станале родители на близнаци. Тие имаат два сина – Тандер Болт и Сент Лео Болт.
Read more

Усеин Болт стана татко, девојка му Каси Бенет роди ќерка

Легендарниот јамајкански спринтер и олимпиец Усеин Болт стана татко.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

ФБИ откри детали за атентаторот на Доналд Трамп: Многу го матретирале

Read more

Симптом на рак кој не треба да го игнорираме

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more