Володимир Зеленски

Полскиот премиер до Зеленски: Не ги навредувај Полјаците

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки вчера му порача на украинскиот претседател Володимир Зеленски да не ги навредува Полјаците, продолжувајќи со својата жестока реторика кон Киев откако полскиот претседател се оби
Read more
play_arrow

Зеленски пред светските лидери: На злото не може да му се верува, исходот од војната ќе влијае на сите

Украинскиот претседател Володимир Зеленски се обрати пред Генералното собрание на Обединетите нации велејќи дека на злото не може да му се верува и го повика светот да се обедини за да стави крај на руската агресија врз неговата земја.
Read more

Jerusalem Post објави список на влијателни Евреи: Пригожин го има, Зеленски не

Jerusalem Post вчера ја објави својата годишна листа на највлијателни Евреи.
Read more

Путин: Западот го назначи Евреинот Зеленски за да го прикрие украинскиот нацизам

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во телевизиско интервју, без да обезбеди докази, дека западните сили го назначиле Володимир Зеленски, кој е Евреин, за украински претседател со цел да се прикрие глорификацијата на нацизмот.
Read more

Ковачевски – Зеленски: Македонија продолжува да ѝ помага на Украина сè додека е потребно

Во рамките на посетата на Атина, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, оствари средба со претседателот на Украина, Володимир Зеленски.
Read more

Вучиќ по средбата со Зеленски: Ќе биде жешка есен, ќе има уште многу проблеми

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со претседателот на Украина, Володимир Зеленски, по што ќе разговара и со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис и со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ.
Read more
play_arrow

Зеленски: Украина нема да ги размени своите територии за мир

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека не знае ништо за какви било тајни договори за принудување на Украина да размени територија за мир и инсистира дека Русите мора да бидат повикани на одговорност.
Read more

Жена уапсена за обид за убиство на Зеленски

Безбедносните служби на Украина (СБУ) објавија дека уапсиле руски шпион кој „примил руски напад врз регионот на Миколаев за време на посетата на претседателот на Украина Володимир Зеленски“, пренесе CNN.
Read more

Што ќе се случи ако Русите го убијат Зеленски?

Кога украинскиот претседател Володимир Зеленски беше прашан дали е загрижен поради руските обиди да го убза негово ликвидирање, тој одговори дека не може да си го дозволи тоа.
Read more

Зеленски: Украина подготвува чекори за да го врати Крим

Read more

Зеленски гневен на рускиот напад: Ќе се одмаздиме

Read more

Зеленски: Кримскиот мост е легитимна воена мета

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека мостот што го поврзува полуостровот Крим со Русија „носи војна, а не мир“ и затоа е воена цел.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more