временска прогноза

Вечерва почнува пролетта

Read more

Променливо облачно со слаб локален дожд во источните делови

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на слаб локален дожд претежно во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Read more

Утре зголемување на облачноста и умерен до засилен ветер

Read more

Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, на североистокот значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.
Read more

Облачно и студено со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди.
Read more

Од недела снег на планините

Read more

Сончево и топло со слаб до умерен северен ветер

Read more

Сончево време, попладне локална појава на пороен дожд и ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Read more

Сончево и многу топло, од среда пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер

Read more

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи.
Read more

Претпладне сончево, попладне можна појава на краткотрајно невреме

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на кр
Read more