временска прогноза

Сончево и многу топло, попладне во источните делови дожд, грмежи и ветер

Скопје, 25 мај 2022 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.
Read more

Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.
Read more

Сончево и топло, максимална температура до 32 степена

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.
Read more

Променливо облачно со повремени врнежи дожд

Read more

Облачно со температура до 17°C

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец.
Read more

Сончево со мала до умерена облачност, температури до 21°C

Скопје, 6 април 2022 (МИА) – Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло.
Read more

Облачно и студено со повремен снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец.
Read more

Сончево и топло, температури до 18°C

Скопје, 25 февруари 2022 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец.
Read more

Сончево и студено, утринските температури под нула

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието, засилен ветер од северен правец.
Read more

Сончево, многу студено и ветровито

Скопје, 23 јануари 2022 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито.
Read more

Времето утре сончево, студено и ветровито

Времето утре во земјава ќе биде сончево, студено и ветровито. Претежно во северните делови ќе има мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието ќе дува повремено засилен северозападен до северен ветер.
Read more

Облачно и локален дожд претпладне, дневната температура до 15°C

Скопје, 23 ноември 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more