Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Легендарниот Мајк Тајсон неодамна ги одушеви обожавателите со снимки на кои покажува дека е во одлична форма поради што многумина се надеваат дека, од хуманитарни причини, повторно би влегол во ринг.

Неодамна тој ја откри неговата тајна за „новата младост“. Благодарение на новиот режим на исхрана, Тајсон изгубил повеќе од 60 килограми, целосно трансформирајќи го личниот изглед.

„Луѓето се тоа што го јадат, а јас од исхрана исфрлив леб, компир и јаглехидрати, односно не јадам ништо што има калории. Јадам храна со помалку калории како боровинки или риба, а во последно време целата исхрана ми е на растителна база и понекогаш јадам риба или пилешко. Покрај тоа, напорно тренирам“, вели Тајсон.

Remote video URL

Тој изјави дека неодамна бил изложен на третман со матични клетки, кој се базира на крв од папочна врвца, коскена срж или телесни масти.

Според шпанскиот весник AS, ваквиот третман чини меѓу 5.000 и 25.000 евра, а претходно го примениле и Рафаел Надал и Кристијано Роналдо.

Remote video URL
Тагови
реклама

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Автомобил удри и тешко повреди петгодишно дете

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Живот

Среќен роденден, Никола Тесла

Read more

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Магазин

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе